Kişisel Bulut Depolama Alanınızı Oluşturun; WD My Cloud - TeknoYouth

Bilgi Teknolojileri

2.04.2021 00:42:00

Kişisel Bulut Depolama Alanınızı Oluşturun; WD My Cloud

Dünya üzerinde bazı ülkeler hariç genele baktığımızda neredeyse her bir insan, İnternet erişimi olan akıllı cihazlar kullanıyor. Bu cihazları kullanırken Fotoğraf çekiyor, Videolar hazırlıyor ve Metinler oluşturuyoruz. İşin aslına bakacak olursak gün geçtikçe büyüyen bir veri havuzu oluşturuyoruz. Bu havuzda ki veriler ise her zaman kolayca vazgeçebileceğimiz veriler olmuyor. Veriler; bazen anılarımızı sakladığımız fotoğraflar bazen ise çok önemli birer belge olarak önümüze çıkıyor. Bu durumda ise verileri depolama ihtiyacı duyuyoruz, Bu ihtiyacımızı statik diskler karşılasa da, Verilere ulaşabilmek için sürekli Harici Diskleri taşımak mümkün olmuyor. Bu durumun çözümü ise Bulut Bilişim teknolojilerinde saklı, Bulut Bilişimin tanımını yapmak gerekirse; İnternet Erişimi olan Akıllı cihazların İnternet vasıtasıyla sanal bir depoyla istediği zaman veri alışverişi yapabilmesidir. Böylelikle dünyanın hangi noktasında olursanız olun, istediğiniz zaman internet erişimi olan bir cihazdan verilerinize ulaşabiliyorsunuz. 

Bulut(Cloud) Bilişim Hizmeti sağlayan bir çok dev firma(Google, Dropbox, Yandex vs.) olsa da verilerinizi o firmaların depolarında belirlenen standart bir kapasitede(örn: Google Drive: 15GB Depolama) saklamak durumundasınız, Standart Kapasitenin üzerine çıkmak istediğinizde ise aylık ücret ödeyerek depolama kapasitesi satın alabiliyorsunuz. Firmaların sağlamış olduğu bulut uygulamalarının dışında ise kendiniz ister kişisel ister kurumsal kullanım için özgür bir Bulut Depolama alanı oluşturabilirsiniz. Hemen sizlere kendi Bulut Depolama alanınızı oluşturmanızı sağlayacak bir ürünü/hizmeti tanıtarak olayı pekiştirelim.

Western Digital My Cloud Home

Western Digital firmasının üretmiş olduğu ürün 2TB, 4TB, ve 8TB olmak üzere 3 farklı depolama kapasitesi seçeneğiyle satışa sunulan My Cloud Home oldukça şık bir tasarıma ve basitleştirilmiş bir arayüze sahip, arayüzü gibi kurulumu da oldukça basit; cihazın arka yüzeyinde bulunan, Ethernet girişi aracılığıyla cihazı internete bağladıktan sonra tek yapmanız gereken MyCloud platformunda depolama alanınızı yöneteceğiniz bir hesap oluşturmanız. Hesap oluşturduktan sonra ister cihaz üzerinde bulunan USB 3.0 Portu aracılığıyla verilerinizi depolayabilir yada senkronizasyonu aktif ederek internet bağlantısıyla verilerinizi depolamaya başlayabilirsiniz. WD Cloud arayüzünü kullanarak istediğiniz zaman verilerinize ulaşabilirsiniz.

My Cloud Home Ürünleri hakkında detaylı bilgi için Buraya Tıklayınız.

İlginizi Çekebilecek Diğer Makaleler


 • Ziya Gökalp ve Solidarizm

  Hemen Oku.
 • Kişisel Bulut Depolama Alanınızı Oluşturun; WD My Cloud

  Hemen Oku.
 • Akıl Güneşinden Bir Parıltı: İmam Maturidi

  Hemen Oku.

Okuyucu Yorumları


 • Livane

  14.04.2021 15:19:00

  En mantıklı olan büyük cloud şirketlerinden kiralama yapmak, yedek alması vs zahmetli bu şekilde o yüzden tavsiyem Google Drive

Yorum Yap